top of page
fousova_magdalena_1a
fousova_magdalena_2a
fousova_magdalena_3a
fousova_magdalena_7a
fousova_magdalena_8a
fousova_magdalena_5a
fousova_magdalena_4a
fousova_magdalena_6a
Magdaléna_Fousová_AveAbe_edited

AVE ABE

porcelánový set na brýle a kontaktní čočky

7.semest 2016/2017

Průmyslový design, FA ČVUT v Praze

ateliér Fišer/Nezpěváková

vedoucí práce prof. Akad. arch. Jan Fišer

 

Velmi mě lákalo navrhnout a vytvořit mističky na kontaktní čočky v sérii se stojánkem na brýle. Slouží ke každodenní potřebě velkého množství lidí a na trhu neexistuje sofistikované řešení. Přitom se jedná o předměty, které v koupelně u zrcadla mají důležité místo.

Respektovala jsem přirozenost porcelánu a využila jeho vhodnosti pro hygienicky náročné prostředí. Sama jsem nositelkou brýlí i kontaktních čoček a při navrhování jsem vycházela z vlastních zkušeností a poznatků, jak vylepšit současný design. Hlavní část mističek na čočky je ve tvaru lžičky se zvednutou částí pro snadný úchop. Asymetrický tvar řeší orientaci čočky pro pravé a levé oko. Prostorná mezera mezi oběma mističkami umožňuje důkladné omytí. Jejich vyvýšené okraje vymezují polohu víčka a společně brání zanesení nečistot. Díky přesahu víčka je jednoduché ho sejmout.

Inspirovala jsem se avokádem a stojánek na brýle je dokonce podle něj přímo odlit. Svůj návrh jsem měla možnost vlastnoručně vyrobit. Tato zkušenost byla naprosto skvělá, práce s porcelánem mě nadchla.

Technologie odlévání je vhodná pro sériovou výrobu.

bottom of page